концерты

Квітка Цисік: та, що дарує надію

Квітка Цісик

Коли чуєш її голос — завмирає серце. Такі зрозумілі слова, знайомі пісні і таке неймовірне їх виконання. Тембр її голосу заворожує, заставляє задуматись, де я, хто я, і невже це звучать слова мого народу, мої слова. Від цих думок все всередині стискається, нерви нагадують натягнуту струну, а зрадливі, підступні сльози підбираються і готові вирватися у будь-який момент. 4 квітня 2017 року їй виповнилось би 64 роки і в цей день на сцені Національної опери та балету імені Тараса Шевченка відбувся концерт до 10 річчя україно-американського благодійного проекту «Незабутня Квітка».

Квітка Цисік відвідала Україну всього один раз, але те, що вона зробила для українського народу,  для  його  культури не порівняти з тим, що зробили, чи роблять артисти, політики сьогодні. Вона надала українській пісні нового звучання. ЇЇ українська була не найдосконалішою, але її пісні неймовірні: в них  смуток і туга, у них мудрість і легкість, у них приреченість і любов.

Не доживши 5 днів до свого 45-річчя, Квітка розтанула свічкою від невиліковної хвороби – раку молочної залози. Від цієї хвороби померли  її мама та сестра: 1994 року — мама Іванна, а 2003 року — старша сестра Марія.

Про важливість вчасного діагностування захворювань молочної залози говорили зі сцени Національної опери та балету усі: артисти, політичні діячі, лікарі і ті, чиє життя змінила ця хвороба. Разом з тим, цей концерт скоріше був символом віри і закликом жити дальше й творити. Незалежно де ти: в Канаді, як віртуоз-скрипаль Василь Попадюк, чи то в Америці, як Брія Блессінг, Ігор Бранаван чи Алекс Гутмахер, а може ти в Україні, як Павло Табаков, Оксана Білозір, Оксана Муха, Кіра Мазур, Аркадій Вовтюк, гурт «LUIKU» чи балет Ірини Мазур «Життя» головне — бути Людиною, Батьківщина якої — Україна.

В День народження Квітки Цисік зі сцени звучали пісні, які увійшли у два її українських альбоми, які Кейсі, таке її друге ім’я, вклала власні 200 тисяч доларів, а також нові композиції. Під час концерту було передано 100 тисяч гривень для придбання  пересувного мамографа «Квітка» для профілактики і лікування раку молочної залози серед жінок Києва. Це не перший пересувний мамограф «Квітка», минулого року подібний мамограф було передано Вінницькому обласному онкологічному диспансеру.

Настя Іванцова

guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments