афиша кино

Кіно, Дніпро і 100 000 гривень

В ніч з 29 на 30 червня на столичному Арт-причалі пройде найкоротший кінофестиваль «Відкрита ніч «Дубль 22». До участі у конкурсі цього року було подано 96 фільмів, хронометраж яких не може перевищувати 20 хвилин.

Слід зазначити, що в унісон зі столичними показами, картини демонструватимуть ще у більш ніж 100 майданчиках в Україні та зарубіжжі.

Дофестивальни показі

Напередодні щорічного фестивалю організатори «Відкритої ночі» показують найбільш пам’ятні і резонансні роботи минулих років. Цього року в таких показах продемонструють панораму переможців найновішої історії фестивалю.

Дофестивальні ретро-програми відбудуться 27 червня в Кіноклубі Київського телецентру «Олівець».

Основна програма

Безпосередньо 29 червня після короткої дискусії, відбудеться показ фільму режисера Михайла Іллєнка «Сьомий маршрут» 1998 року. О 21:00 офіційно відкриють фестиваль, а уже рано вранці о  04:00 нагородять переможців та проведуть церемонію закриття фестиваль.

Основна програма фестивалю триватиме 6 годин.

Михайло Іллєнко, президент та арт-директор фестивалю
Михайло Іллєнко, президент та арт-директор фестивалю

«Я, власне, бажаю, щоб ось ці 6 годин програми фестивалю були наповнені фільмами, в яких був би різний імпульс — десь критичний, а десь і гумористичний чи сатиричний. Наша задача запропонувати глядачеві такі фільми, щоб людина не заснула і почула несподівані авторські аргументи. Ми здатні знімати різне кіно, й воно з’являється. І в цьому є дуже гостра потреба — вона з’явилася з того моменту, коли ми почали розширювати фестиваль, — сказав Михайло Іллєнко, президент та арт-директор фестивалю «Відкрита ніч».

Призи

Всі фільми, що братимуть участь у конкурсі, змагатимуться за дві фінансові нагороди.

Головного переможця фестивалю та приз розміром 100 000 грн визначатиме журі.

Того, хто виграє кошти, зібрані у «Фонді взаємодопомоги», цього року визначатиме найсуворіший критик – глядач, шляхом SMS-голосування.

Нагадаємо, що минулого року переможець не забрав приз у 50 000 гривень  під час офіційної церемонії нагородження і відповідно до правил фестивалю ці кошти перейшли у призовий фонд цьогорічного фестивалю.

Тому цього року у нас приз становить 100 000 гривень, що є одним з найбільших для короткого метру в Україні.

Скоро на екранах

Протягом 2018 року в Україні у широкий прокат вийшла рекордна кількість українських повнометражних фільмів – 35. Нові фільми продовжують виходити, а «Відкрита ніч» – слідкувати не лише за коротким метром, а й за виходом нових українських повнометражних прем’єр у програмі трейлерів «Скоро на екранах».

В рамках фестивалю буде продемонстровано відібрані трейлери українських фільмів, які скоро з’являться на екранах.

Традиційно, у фестивальну ніч для глядачів відбудеться спецпоказ фільмів проекту «Дивись Українське». Що має на меті сприяти розвитку українського кінематографа та пополірувати український кінопродукт.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.